Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?
Ten kurs jest właśnie dla ciebie!
Najniższa cena regularna to 129zł
Jak wskazuje tytuł, kurs ten wychodzi naprzeciw palącej potrzebie ogromnej i stale narastającej rzeszy rodziców, zmagających się z uzależnieniem swoich dzieci od kontaktu z rożnego typu ekranami. „Zabieram dzieci z sieci” proponuje nowatorskie i skuteczne rozwiązanie tego problemu, oparte na sprawdzonej wiedzy psychologicznej. Postulowana, przećwiczona w ramach warsztatów strategia pozwala nie tylko przekroczyć dwie najczęściej spotykane rodzicielskie postawy: obojętności i surowej kontroli, lecz także pomóc dziecku wyjść z sieci poprzez budowanie konstruktywnej
i satysfakcjonującej relacji rodzic – dziecko. Z pełnym przekonaniem polecam warsztaty „Zabieram dzieci z sieci” wszystkim rodzicom, a także wychowawcom i nauczycielom.
Dlaczego częste korzystanie z Internetu może być dla dziecka niebezpieczne?
Internet sam w sobie nie jest czymś złym. Daje ogromne możliwości edukacyjne, komunikacyjne, rozrywkowe. Powinien być jednak jednym z narzędzi poznawania świata, a nie je wszystkie zastępować. Nadmierne korzystanie z Internetu to prosta droga do wielu zaburzeń emocjonalnych i poznawczych w przyszłości: wycofania społecznego, problemów z panowaniem nad reakcjami emocjonalnymi, braku umiejętności wyrażania uczuć, problemów ze snem, stanami depresyjnymi, lękami, osłabienia umiejętności koncentracji i rozwoju umiejętności poznawczych, wadami postawy, pogorszeniem wzroku, otyłością.
W jakim wieku pojawia się uzależnienie od Internetu?
Trudno to uwierzyć, ale do terapeutów coraz częściej zgłaszają się rodzice z dziećmi w wieku 6 czy 7 lat, które nie potrafią funkcjonować bez smartfona w zasięgu wzroku. Uzależnienie od Internetu nie ma granicy wiekowej, a dzieci uzależniają się szybciej niż dorośli. Dlatego im później dostaną do ręki telefon, tym mniejsze ryzyko problemów z uzależnieniem.
Jakie są objawy uzależnienia od Internetu?
Uzależnienie od Internetu nie następuje z dnia na dzień. To wielotygodniowy/wielomiesięczny proces, który przebiega niemal niezauważalnie. Rodziców zastanawiających się, czy dziecko ma problem z uzależnieniem od komputera i telefonu powinny zaniepokoić wszelkie zmiany w zachowaniu dziecka takie jak np. apatia lub nadmierne pobudzenie, reagowanie histerią/złością/agresją na próby ustalenia granic czasowych korzystania z Internetu i ich egzekwowania, zaniedbywanie obowiązków i innych aktywności (np. zabawa z rówieśnikami, rezygnacja z dawnych pasji) na rzecz spędzania czasu w sieci, brak umiejętności kontrolowania swojego czasu przed komputerem i okłamywanie opiekunów na ten temat.
Jak ograniczać dostęp do Internetu bez złości i kłótni?
Wielu rodziców zmaga się z buntem dzieci wobec ograniczeń w korzystaniu z Internetu. Przykład idzie z góry. Jeśli rodzic zabiera dzieciom smartfona, a sam spędza długie godziny z telefonem w ręku, to nic dziwnego, że dziecko odbiera to jako niesprawiedliwość i będzie próbowało walczyć o takie same prawa, jakie mają dorośli. Warto wyznaczyć limit czasowy korzystania z Internetu, którego będą się trzymać wszyscy domownicy. Zamiast niszczyć poczucie autonomii dziecka i z nim walczyć, spróbujmy zaproponować jakieś wspólne, przyjemne dla wszystkich aktywności, które oderwą jego myśli od komputera.
W czym kurs pomoże rodzicom?
Na kursie dowiesz się, jak budować z dzieckiem (także nastolatkiem) zdrowe relacje i wyznaczać jasne zasady korzystania z nowych technologii. Nie będziemy negować ich znaczenia ani wartości. Pomożemy lepiej zrozumieć z czego wynika fascynacja młodego pokolenia byciem online i damy Ci gotowe ćwiczenia oraz narzędzia pozwalające Tobie i dziecku odnaleźć równowagę między światem wirtualnym, a rzeczywistością.
Kurs zawiera:
Najniższa cena regularna to 129zł
Ma 17 lat doświadczenia w pracy w cyfrowych mediach, zna od podszewki świat reklamy i mechanizmy działania firm digitalowych. Pracowała dla największych marek polskich i międzynarodowych.
Doświadczenia rodzicielskie zbiera jako mama Huberta i Natalii.
Na co dzień zaciekawia się tym, jak dorośli i dzieci widzą i odbierają rzeczywistość. Lubi budować mosty między odmiennymi perspektywami.
Stawiając sobie pytania, czy kontroluję w jakiś sposób dostęp dzieci do Internetu i liczbę godzin, jakie spędzają przed komputerem czy telefonem, doszłam do wniosku, że nie. Co gorsza zaczęli się buntować, gdy próbowałam to robić. Ten kurs dał mi mnóstwo odpowiedzi na temat, jak jasno ustalić z dziećmi zasady korzystania z zasobów sieci i podpowiedział sposoby na oderwanie ich od tego wirtualnego życia.
Marta – mama Olka lat 13 i Kasi lat 10
Teraz, gdy tak wiele naszych codziennych zajęć przechodzi do sieci, trudno zachować równowagę pomiędzy światem rzeczywistym i wirtualnym. Tym bardziej dzieci nie wyczuwają tej granicy i spędzają wiele, często zbyt wiele godzin przed ekranami czy monitorami. Czy można znaleźć sposób na uchronienie dziecka od uzależnienia od Internetu? Okazuje się, że tak, a na pewno jednym z nich jest ten kurs. Podsumowując – polecam warsztat wszystkim tym, którzy mają problem z „dzieckiem w sieci” i sami nie widzą rozwiązań.
Agata – mama Filipa lat 7
Czy to, że dziecko spędza kilka godzin dziennie grając w gry to już uzależnienie? Jakie kroki możemy podjąć, by rozwiązać problem wiecznego grania? Te pytania zadaje sobie wielu z nas. Często nie mamy wystarczającej wiedzy czy doświadczeń związanych z zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu przez dzieci. Dlatego kurs polecam wszystkim rodzicom, którzy szukają sposobu na to, by dobrze odnaleźć się w tym wirtualnym świecie i pomóc dziecku bezpiecznie się w nim poruszać.
Karolina – mama Maćka lat 11
Kurs składa się z obszernej treści obejmującejaudio i wideo, ćwiczenia, zadania, pdf-y.
Dostęp do niego znajduje się na platformie akademiamiastadzieci.pl, do której logujesz się w dowolnym czasie, z dowolnego urządzenia – komputera, telefonu czy tabletu. Kurs ważny jest bezterminowo.
Po jego ukończeniu otrzymujesz zaświadczenie o ukończeniu kursu – certyfikat.
Chcesz go zakupić jako prezent? Bez problemu! Podczas zakupu zobaczysz taką opcję do wyboru.
Kurs Zabieram Dzieci z Sieci to praktyczne narzędzie dla rodziców, którzy zmagają się z problemem uzależnienia dzieci od internetu, gier i smartfonów.
Chcesz zmniejszyć ilość czasu spędzanego przez dziecko przed ekranem? Całkowicie zrezygnować z gier lub je ograniczyć? Chcesz zrozumieć świat twojego dziecka? Chcesz móc spokojnie rozmawiać z dzieckiem i masz dosyć kłótni? Chcesz wytyczyć i przestrzegać nowych zasad w domu?
Ten kurs pokaże Ci drogę!
Wyobraź sobie, jak zmieni się życie twojej rodziny, gdy uda się wam osiągnąć wyznaczony cel.
Najniższa cena regularna to 129zł
Najniższa cena regularna to 129zł