×

Jak zachęcić dziecko do nauki

Co zrobić, by dzieci lubiły się uczyć?

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

129,00 
Najniższa cena z 30dni 🛈

Najniższa cena regularna to 129zł

Kup kurs
Jak zachęcić dziecko do nauki

Boisz się, że to nie dla Ciebie?

Jeśli w ciągu 14 dni od zakupu stwierdzisz, że kurs zupełnie Ci się nie podoba (i nie przeszedłeś więcej niż 30% jego zawartości), po prostu daj nam o tym znać. Zwrócimy 100% wpłaconej przez ciebie kwoty. 

Jak zachęcić dziecko do nauki?
Wojciech Eichelberger
psycholog i psychoterapeuta
poleca kurs „Jak zachęcić dziecko do nauki”

Czasy są trudne. Szczególnie dla dzieci i młodzieży. Popsuta szkoła. Popsuty świat. Mało kontaktów z rówieśnikami. Mało ruchu. Mało inspiracji, ekspresji, rozrywki.  Kompromitacja autorytetu dorosłych i stworzonych przez nich instytucji. A w domu brakuje czasu i odwagi na długie, poważne rozmowy. W dodatki przyszłość niepewna i groźna – a przecież jeszcze szmat życia, do przeżycia. Kim być? Kim się stawać? Czego się uczyć i po co? W imię czego żyć? Z braku odpowiedzi i wiarygodnej pomocy pojawiają się zwątpienie, rezygnacja i depresja.

Czasy są niełatwe – także dla rodziców i dla nauczycieli. Mnożą się trudne pytania i problemy: Jak pomóc smutnym, zniechęconym dzieciom? Jak je zachęcić do nauki, do poszukiwania swojej drogi, do dalszego wysiłku w imię budowania przyszłości? Jak przywrócić im wiarę w to, że dorośli wiedzą co mówią i co robią?

Ale Akademia Miasta Dzieci podejmuje wyzwanie i oferuje profesjonalną i praktyczną pomoc w postaci kursu on-line na temat tego jak motywować dzieci do życia i nauki. Skorzystajcie z niego. Nie zostawiajcie dzieci samym sobie!

Co znajdziesz w tym kursie

 1. Ważne informacje dotyczące motywacji do nauki dzieci oraz praktycznych strategii wspierania ich w rozwoju.
 2. Wsparcie w odnajdywaniu u swojego dziecka wewnętrznej motywacji do nauki.  
 3. Filmy, ćwiczenia i tematy do przemyślenia, które odnoszą się do omawianych zagadnień.
 4. Pomysły i podpowiedzi, które zmienią podejście całej rodziny do edukacji.
 5. Praktyczne wskazówki do pobrania w formacie PDF.

Najczęściej zadawane pytania:


Jak pomóc dziecku w nauce?

Spróbujcie wyjść ze schematów edukacji, jakie oferuje tradycyjna szkoła. Pokażcie, że wiedza może być fascynująca. Sprawdźcie jak się uczyć poprzez doświadczenie i odczuwanie emocji, które temu towarzyszą, zobaczcie jak to jest bawić się i uczyć jednocześnie. Pozwalając dziecku samodzielnie odkrywać i docierać do wiedzy, pozwalamy mu tę wiedzę lepiej zrozumieć i na długo ją zapamiętać. Zorientuj się, czy dziecko jest wzrokowcem, słuchowcem czy kinestetykiem. Dzięki temu będziesz pomagać mu w nauce metodami, dzięki którym lepiej przyswoi wiedzę.


Jak motywować dziecko do nauki?

Motywowanie do nauki to nie system kar i nagród. To wewnętrzna motywacja decyduje o tym, czy dziecko będzie potrafiło myśleć kreatywnie i pielęgnować w sobie pasje do poznawania świata. Pozwól mu dokonywać własnych wyborów i stawiać własne cele. Gdy są zbyt ambitne, podzielcie je na etapy – mniejsze zadania. Nie narzucaj swoich rozwiązań, daj możliwość popełniania błędów i uczenia się na nich – niech młody człowiek ma własną przestrzeń do działania. Stawiaj mu wyzwania na jego miarę i doceniaj nie tylko efekt końcowy, ale też zaangażowanie i cierpliwość. Zachęcaj do działania, ale nie porównuj z innymi i pozwól na mówienie „nie”.


Jak reagować, gdy dziecko nie chce się uczyć?

Siedzenie nad podręcznikiem nie jest naturalnym sposobem spędzania czasu przez dzieci. Mozolna, czasem wielogodzinna praca domowa jest dla nich przykrym obowiązkiem, co już z definicji nie sprzyja efektywnej nauce. Nie ulegajcie presji pogoni za dobrymi ocenami. Nie można być dobrym ze wszystkich przedmiotów. Dziecko ma prawo niechętnie odnosić się do nauki niektórych zagadnień z podstawy programowej. Rozmawiaj w nim o tym. O jego emocjach, Twoich podobnych przeżyciach z przeszłości. O tym co czułeś i jak sobie radziłeś. Wykaż się zrozumieniem i empatią. Akceptuj. Pozwól dziecku na minimum, nie wymagaj świetnych osiągnięć. Ustalcie, którym przedmiotom będziecie poświęcać więcej, a którym mniej czasu. Wiedza nie mieszka tylko w podręcznikach! Wychodźcie w plener, badajcie, obserwujcie, doświadczajcie, eksperymentujcie.


W czym kurs może pomóc rodzicom?

Pozwoli spojrzeć na funkcjonujący system szkolny oczami dziecka. Pokaże różne formy motywowania do nauki (także te niszczące naszą motywację wewnętrzną) oraz wskaże jak pomagać dziecku w nauce z poszczególnych przedmiotów. Pomoże określić mocne strony i zainteresowania dziecka oraz jego unikalny styl nauki. Nakreśli pozytywne wzorce, które warto wprowadzać w relacjach z dzieckiem w codziennym życiu.


Jak zachęcić dziecko
do nauki?

129,00 
Najniższa cena z 30dni 🛈

Najniższa cena regularna to 129zł

O Autorce

Małgorzata Corvalan

Twórczyni portalu miastodzieci.pl, już 16 lat zajmująca się wspieraniem wszelkiego typu projektów dla rodzin

Od lat wsłuchuje się w potrzeby rodziców związane z wychowaniem i edukacją. Kursy Akademii Miasta Dzieci to jej nowa inicjatywa, która ma dostarczać rodzinom rzetelnej wiedzy i skutecznych rozwiązań.

Sama, jako mama dwójki dorosłych już, studiujących obecnie dzieci, przeszła całą drogę sfrustrowanego, zniechęconego i rozczarowanego systemem edukacji rodzica – od szkoły systemowej, poprzez edukację domową, aż do szkoły demokratycznej. Aktywnie uczestniczyła w tworzeniu zrębów edukacji demokratycznej w Polsce. 

Absolwentka St.John’s University (informatyka), New York University (MBA) oraz SWPS (Psychoonkologia).

O Autorce

Jolanta
Sambor

Psycholożka zajmująca się relacjami pomiędzy dziećmi, rodzicami i nauczycielami.  Wspiera dzieci w harmonijnym rozwoju oraz dorosłych w umacnianiu bezpiecznych więzi, budowaniu empatycznej i bezpiecznej postawy rodzicielskiej.

Ma doświadczenie w pracy z dziećmi w różnych formach edukacyjnych m.in. systemowej, Montessori, demokratycznej, edukacji domowej w Polsce i za granicą. Ceni sobie komunikację opartą na dialogu. Obecnie pracuje z dziećmi, ich rodzicami i kadrą przedszkolną w sieci przedszkoli w Warszawie.

Absolwentka Psychologii (SWPS), ze specjalizacją w Komunikacji i negocjacjach w sytuacjach kryzysowych, oraz w Stosowanej Analizie Zachowania (ABA). Będąc równocześnie absolwentką Akademii Muzycznej łączy zainteresowanie psychologią i sztuką zajmując się psychologią twórczości i treningiem twórczości. W swojej pracy z klientami korzysta z praktyki artystycznej w odkrywaniu pasji i uruchamianiu motywacji wewnętrznej, dzięki której czerpie się radość i spełnienie.

Mama dwóch chłopców w wieku szkolnym, rozumiejąca, że nikt  z nas nie rodzi się z kompletem umiejętności rodzicielskich. Rodzicami się stajemy i nieustająco jesteśmy w drodze., a doświadczenie rodzicielstwa przynosi wiele wyzwań i trudności ale jest również okazją do rozwoju.

Opinie o tym kursie

Dziecko samo sięgające po podręczniki i uczące się… Czyż to nie brzmi pięknie? (…) Marzenia? Niekoniecznie! Tu właśnie tkwi sedno – to nie chodzi wyłącznie o naukę, lecz o stan umysłu! Trzeba go zmienić, a pomocą służą warsztaty dotyczące motywacji dzieci.

Marta – mama Kacpra lat 8

Zabiegani, zapracowani, wiecznie zajęci robieniem stu rzeczy na raz rodzice chcieliby, by dzieci bez namawiania, ba – wręcz zmuszania – bez problemu sięgały po książki i odrabiały zadania. A dzieci wcale nie chcą się uczyć, czując, że szkoła zabija ich kreatywność i wbija w ich głowy zbyt wiele informacji. Może jednak jest sposób, by zmotywować dziecko do nauki? Jest! Warto sięgnąć po ten inspirujący kurs, bo na drugi tego rodzaju skuteczny kurs nie trafiłam.

Julia – mama Aleksandra 10 lat

Nie zmieniajmy naszych dzieci na siłę, zaakceptujmy je takimi, jakimi są – a są cudownymi małymi ludźmi, z własnym zdaniem i zainteresowaniami. Mądrze pomagajmy im odkrywać świat i samych siebie, wspierajmy, chwalmy, pomagajmy, a to zaowocuje – wspaniałymi, inteligentnymi i szczęśliwymi dorosłymi. Podoba się Wam taka perspektywa? To do dzieła, a aby sobie ułatwić „pracę” skorzystajcie z warsztatów Jak zachęcić dziecko do nauki? Bardzo polecam!

Marianna – mama Julki 12 lat

Proste kroki do sukcesu

Zobaczysz, dlaczego tradycyjny model szkoły nie jest prawdziwą edukacją i poznasz różnice między motywacją zewnętrzną i wewnętrzną. Nauczysz się, jak wspierać dziecko i kształtować pozytywne wzorce.

Przekonasz się, że edukacja to nie tylko zorganizowany program nauczania, ale przede wszystkim sposób na życie.

Nauczysz dziecko, że edukacja jest czymś wspaniałym… i już nigdy nie będziesz martwić się o jego powodzenie w życiu.

Czego mogę się nauczyć? Czego może nauczyć się moje dziecko?

 1. Poznasz metodę zachęcania dziecka do nauki poprzez rozbudzanie ciekawości świata. 
 2. Dowiesz się, w jaki sposób pomóc dziecku lepiej poznać siebie, swoje pasje i ograniczenia oraz nauczyć go doświadczać sukcesów i przeżywać  porażki.
 3. Wspólnie zmienicie sposób myślenia o edukacji i wypracujecie efektywny styl uczenia się.

Co jeszcze warto wiedzieć o kursie?

mama i tata przy komputerze

Kurs składa się z obszernej treści obejmującej audio i wideo, ćwiczenia, zadania, pdf-y.  

Dostęp do niego znajduje się na platformie akademiamiastadzieci.pl, do której logujesz się w dowolnym czasiez dowolnego urządzenia – komputera, telefonu czy tabletu. Kurs ważny jest bezterminowo.

Po jego ukończeniu otrzymujesz zaświadczenie o ukończeniu kursu – certyfikat.

Chcesz go zakupić jako prezent? Bez problemu! Podczas zakupu zobaczysz taką opcję do wyboru.

mama ogląda kurs online

Kurs Jak zachęcić dziecko do nauki to praktyczne narzędzie dla rodziców, którzy zamartwiają się brakiem motywacji do nauki u swoich dzieci.

Chcesz wspierać ciekawość dziecka oraz rozwijać jego zainteresowania i mocne strony? Chcesz, by twoje dziecko w przyszłości stało się szczęśliwym człowiekiem?  

Ten kurs pokaże Ci drogę do edukacji bez traumy.

Kurs Jak zachęcić dziecko do nauki to praktyczne narzędzie dla rodziców, którzy zmagają się z problemem braku motywacji do nauki u swoich dzieci.

Jak zachęcić dziecko do nauki?

129,00 
Najniższa cena z 30dni 🛈

Najniższa cena regularna to 129zł

Masz pytania dotyczące naszych kursów?

Moduł pierwszy:
Nauka i motywacja do nauki

 • Co to jest uczenie się? Potrzeba kontekstu i doświadczania.
 • Tradycyjna edukacja a sukces życiowy.
 • Jak zapewnić dzieciom prawdziwą edukację czyli nauka jako sposób na życie.
 • Motywacja zewnętrzna i wewnętrzna – pozwól dziecku uczyć się dla siebie, a nie dla kogoś.
 • Odkryj unikalny styl nauki twojego dziecka.

Moduł drugi:
Motywowanie poprzez rozbudzanie ciekawości świata

 • Jak wspierać ciekawość na co dzień
 • Wyjście w naturę
 • Pomóż dziecku rozwijać jego mocne strony, hobby i zainteresowania
 • Zachęcaj do stawiania sobie własnych celów

Moduł trzeci:
Oparcie w rodzinie

 • Emocje
 • Rytuały małe i duże
 • Czas dla dziecka

Moduł czwarty:
Pozytywne wzorce w naszym domu

 • Traktuj dziecko podmiotowo a nie przedmiotowo
 • Nie ocenianiaj i nie narzekaj
 • Dyskutujemy czy wygłaszamy mowy

Moduł piąty:
Oczekiwania rodziców  wobec dziecka

 • Pułapka perfekcjonizmu
 • Konstruktywny  system oczekiwań
 • Wspieraj i zachęcaj
 • Podkreślaj sukcesy, zamiast braków
 • Pomagaj w stawianiu sobie realnych celów
 • Nie poddawaj się presji ocen
 • Respektuj tempo dziecka

Jak zachęcić dziecko do nauki?

129,00 
Najniższa cena z 30dni 🛈

Najniższa cena regularna to 129zł

Masz pytania dotyczące naszych kursów?